Wizz Air bagažas

Pigių skrydžių aviakompanija Wizz Air savo taisyklėse nustato rankinio bagažo bei registruoto bagažo gabenimo reikalavimus ir papildomas sąlygas. Oro vežėjas nurodo, jog kiekvienas keleivis, pasirinkęs skrydį šioje aviakompanijoje, turi teisę vežtis vieną mažą orlaivio bagažą, kurio matmenys negali viršyti 42 x 32 x 25 cm., taip pat gali vežtis iki 6 registruotojo bagažo vienetų, kurių kiekvieno svoris negali viršyti 32 kilogramų bei pirkinius, įsigytus oro uoste praėjus apsaugos patikrinimą.

Rankinis bagažas.

Mažas orlaivio salono bagažas, kurio išmatavimai negali viršyti 42 x 32 x 25 cm. Jo svoris nėra ribojimas. Jis privalo tilpti po priešais jus esančia keleivio sėdyne arba, jei yra vietos, viršutinėje bagažo lentynoje. Mažas orlaivio salono krepšys yra gabenamas nemokamai.

Didelį orlaivio salono bagažą galima įsigyti už papildomą mokestį. Jo išmatavimai negali viršyti 56 x 45 x 25 cm. Jis turi tilpti viršutiniame bagažo skyriuje, o keleivis turi sugebėti be pagalbos jį įtalpinti į tam skirtą vietą.

Wizz Air skrydžiuose kiekvienas keleivis į lėktuvo saloną papildomai gali pasiimti paltą arba apklotą, mobilųjį telefoną, skaitinį, jaunesniems nei 2 metų vaikams leidžiama pasiimti maisto skrydžiui ir sulankstomą vežimėlį arba mažą vaikišką lovelę, neįgaliems keleiviams leidžiama turėti ramentų porą.

Jei įsigijote pirmenybe turinčią įlaipinimo paslaugą, turite galimybe, be mažo arba didelio orlaivio salono bagažo, pasiimti vieną papildomą asmeninį daiktą: rankinę, nešiojamojo kompiuterio ar fotoaparato krepšį. Asmeninio daikto matmenys negali viršyti 40 x 30 x 18 cm.

Jei bagaže pritrūkstate vietos, galite įsigyti papildomą bagažo leidimą. Leidimą galima įsigyti užsisakydami skrydį arba jau pateikę užsakymą skrydžio suvestinės puslapyje. Taip pat galite įsigyti registruodamiesi internetu likus iki trijų valandų iki skrydžio išvykimo laiko arba susimokėti atvykus į oro uostą, tačiau paslaugos mokesčiai oro uoste bus daug didesnį.

Skysčių gabenimo apribojimai rankiniame bagaže:

• skystis yra talpoje, kurios didžiausias tūris yra 100 ml;
• visos skysčio talpos, atitinkančios apribojimą dėl didžiausio 100 ml tūrio, lengvai telpa į permatomą pakartotinai uždaromą 1 litro plastikinį maišelį, kurio matmenys 20 x 20 cm;
• plastikinį maišelį reikia pateikti atskirai saugumo patikros punkte;
• visi skysčiai, kurie neatitiks pirmiau nurodytų reikalavimų, bus išmesti oro uosto saugumo patikros punkte, todėl būkite atidūs dėdami daiktus į rankinį bagažą.

Registruotasis bagažas.

Registruotas bagažas nėra įskaičiuotas į skrydžio kainą, jam taikomas papildomas mokestis. Tokio bagažo matmenys negali būti didesni nei 149 x 119 x 171 cm. Su Wizz Air kompanija galite gabenti iki 6 vienetų registruoto bagažo, tačiau yra taikomas svorio apribojimas – vienas bagažas gali sverti tik iki 32 kg. Svarbu žinoti, jog bagažo mokesčiai taikomi kiekvienam bagažui atskirai. Registracijos metu galima užregistruoti vaikui skirtą vieną sulankstomą vežimėlį ar kūdikiui skirtą mašininę kėdutę, kuri bus skraidinama nemokamai.

Registruoto bagažo mokestis – galite užregistruoti iki šešių bagažo vienetų viename skrydyje ir sumokėti už pirmuosius tris bagažus internetu, o už likusius susimokėti oro uoste. Esant bagažo viršsvoriui, teks susimokėti 20 eurų priemoką, jei krepšys svers nuo 23 kg iki 32kg. Dar esant namuose derėtų pasverti krepšius ir įsitikinti, jog svoris atitinka nurodytus kriterijus ir neteks susidurti su neplanuotomis išlaidomis. Taip pat svarbu žinoti, jog oro uoste įsigytiems papildomiems bagažo leidimams taikomas didesnis mokestis, o kai kuriuose oro uostuose galima atsiskaityti tik kredito arba debeto kortele.

Į registruojamą bagažą nepatartina dėti vertingus bei lengvai dūžtančius daiktus: pinigus, vertybinius popierius, asmeninius bei tapatybės dokumentus, raktus, meno, juvelyrinius dirbinius, kompiuterius, fotoaparatus, telefonus ar kitus elektronikos prietaisus. Taip pat į registruotą bagažą nepatartina dėti vaistus, kuriu jums gali prireikti skrydžio metu.
Specialus Wizz Air bagažas

Sporto įranga skraidinama už papildomą mokestį. Jei įranga neatitiks nurodytų sąlygų ir pakavimo reikalavimų, Wizz Air gali atsisakyti ją skraidinti. Įranga skraidinama už papildomą mokestį.

Galima vežti šią įrangą:

– Slidinėjimo įranga, snieglentės, banglenčių sporto įranga, golfo krepšiai turi būti supakuoti maiše.
– Šuolių kartys skraidinamos tik supakuotos tekstilės maišuose.
– Dviračiai skraidinami tik supakuoti nailono maišuose, išėmus ratus ir pedalus bei pasukus vairą lygiagrečiai dviračiui. Jie gali būti skraidinami ir supakuoti kartono dėžėse, prieš tai išleidus orą iš padangų.
– Nardymo įranga skraidinama tik išleidus orą iš nardymui skirtų oro balionų, išėmus maitinimo šaltinį arba elektros lemputę ir užfiksavus jungiklį padėtyje „IŠJUNGTA“.
– Gyvūnų ragai ir trofėjai skraidinami tik keleiviui pateikus galiojančią veterinaro pažymą.

Gyvūnus orlaivio salone vežti draudžiama, išskyrus šunis vedlius. Nepamirškite pasiimti reikiamų šuns vedlio kelionės dokumentų, kurie turi atitikti tų šalių, į kurias keliaujate, reikalavimus.

Trapūs ir stambūs daiktai, muzikos instrumentai. Jei instrumento, įskaitant dėklą, matmenys neviršija 56 x 45 x 25 cm, o svoris 10 kg, jį galima pasiimti kaip orlaivio bagažą. Muzikos instrumentai, kurie neatitinka nurodytų matmenų ir kurių negalima vežti kaip registruoto bagažo, galima vežti ant sėdynės lėktuve, užsakant papildoma vietą ir mokant pilną bilieto kainą. Užsakyti papildomą vietą galima internetu: keleivio pavardės lauke įvedus keleivio pavardę, o vardo lauke įvedus „EXST“. Didesnius nei violončelė instrumentus reikia užregistruoti pažymėjus ribotos atsakomybės etikete.

Pelenai skraidinami tik tuo atveju, jei jie saugiai supakuoti tinkamoje taroje. Oro uoste būtina pateikti mirties ir kremacijos liudijimą. Pelenai skraidinami tik kaip orlaivio salono bagažas.

Diplomatinį bagažą turi gabenti diplomatinis kurjeris visos kelionės metu ir jį reikia deklaruoti kaip diplomatinį bagažą. Diplomatinis bagažas visada gabenamas kaip neregistruotas bagažas. Jei diplomatinio bagažo dėl dydžio arba savybių negalima vežti lėktuvo salone, ji galima vežti bagažo skyriuje, tačiau kurjeris turi dalyvauti visose bagažo krovimo ir iškrovimo procesuose.
Daiktai, kuriuos griežtai draudžiama skraidinti:

– šaunamuosius ginklus, amuniciją ir sprogmenis, įskaitant medžioklinius arba sportinius ginklus;
– bet kokius daiktus arba medžiagas, atrodančius, kaip šaunamieji ginklai, amunicija ar sprogmenys;
– degiąsias medžiagas (išskyrus: alkoholinius gėrimus, plaukų laką, kvepalus, odekoloną);
– radioaktyviąsias medžiagas;
– suskystintąsias dujas (išskyrus: CO2, naudojamą dirbtinėms galūnėms judinti; tarą, kurioje yra degiųjų dujų, naudojamų pripučiamosiose gelbėjimo liemenėse);
– nuodingąsias arba užkrečiamąsias medžiagas;
– ėsdinančias medžiagas (išskyrus: termometruose, barometruose, neįgaliųjų vežimėlių akumuliatoriuose esantį gyvsidabrį);
– lagaminus, kuriuose įrengti signalizacijos įtaisai, ličio akumuliatorius arba pirotechnines medžiagas;
– daiktus, keliančius pavojų lėktuve esančių asmenų saugai, nuosavybei, gyvybei, sveikatai ar fizinei neliečiamybei;
– medžiagas, draudžiamas pagal šalių, per kurių teritoriją gabenamas bagažas, įstatymus ir reglamentus;
– daiktus, kurių negalima skraidinti dėl svorio, dydžio ar bet kokių kitų neįprastų savybių;
– žmogaus palaikus;
– daiktus, nurodytus Tarptautinės civilinės aviacijos organizacijos (TCAO) Saugaus pavojingų krovinių gabenimo oru techninėse instrukcijose ir Tarptautinės oro transporto asociacijos (TOTA) Pavojingų krovinių gabenimo reglamentuose.

NORITE GAUTI GERIAUSIUS WIZZAIR SKRYDŽIŲ PASIŪLYMUS?